7800127195.8dd5717.7c160803f18e40428ef87db6002e7dd6
Anna Łyszczek-Majewska

ZACZNIJ TUTAJ. Jak skorzystać z tej strony?

Witaj na stronie Młodzi Mogą Więcej! Na wstępie chcę Ci krótko opowiedzieć, dlaczego stworzyłam to miejsce i jak możesz z niego skorzystać.

Skąd taki pomysł?

Stworzyłam tę stronę, żeby pisać o rozwoju zawodowym, edukacyjnym i karierze. To tematy, do których dotarłam z czasem za sprawą mojej autorskiej idei “Młodzi Mogą Więcej”, którą rozwijam radiowo od 2014 roku. Od tego czasu, co tydzień spotykam się przed mikrofonem z młodymi ludźmi, często moimi rówieśnikami, którzy opowiadają o swoich pasjach, zainteresowaniach, biznesach, sukcesach, ale też trudnościach i zmaganiach. Podczas tych rozmów uświadomiłam sobie, jak bardzo zmienia się obecny rynek pracy i jak olbrzymie są wyzwania, z którymi przyjdzie nam się mierzyć. Następnym krokiem było pójście na studia podyplomowe z doradztwa zawodowego, edukacyjnego i kariery – po to, by w przyszłości móc nie tylko prowadzić rozmowy z młodymi ludźmi, ale też długofalowo pomagać im w rozwoju zawodowym oraz w zmaganiach z wyzwaniami, jaki stają na ich drodze.

Jak można skorzystać z tej strony?

Chciałabym, żeby to miejsce było pomocne dla wszystkich, którzy konfrontują się z realizacją swoich zawodowych wyzwań. Obserwowanie ścieżek rozwoju moich rówieśników, studia, a także uczestniczenie w rozmowach radiowych utwierdziły mnie w przekonaniu, że są dwa komponenty, które w połączeniu tworzą sukces zawodowy.

Po pierwsze: WIEDZA 
– każda branża ma swoje fundamenty merytoryczne, które trzeba znać, ale bardzo przydatna jest również znajomość rynku pracy i rządzących nimi praw.

Po drugie: INSPIRACJA
– żeby wyróżnić się na tle innych ubiegających się o to samo stanowisko, nie wystarczy mieć podstawowych kompetencji w danej branży. Potrzebna jeszcze jest iskierka czegoś nowego, innowacyjnego, kreatywnego.

Dlatego też kolory “Młodzi Mogą Więcej” to zieleń (spokój), odpowiadający pieczołowitemu gromadzeniu informacji i WIEDZY. A także czerwień (energia), symbolizująca inspirację, która pobudza kreatywność i popycha nas do robienia czegoś nowego.

I takie też treści będą pojawiać się na blogu:
– Zielone: budujące zasoby Wiedzy o rynku pracy, pisaniu CV, zmianach w różnych branżach, metodach rozwoju
– Czerwone: inspirujące do działania, wymyślania i niestandardowego myślenia w kontekście około zawodowym

Stałym elementem, na który możecie liczyć, to audycje – w każdą środę o 22.35 w radiu RDC.

Zapraszam do odwiedzania!
Anna Łyszczek-Majewska