7800127195.8dd5717.7c160803f18e40428ef87db6002e7dd6
Anna Łyszczek-Majewska

One Young World: po raz pierwszy w Warszawie

One Young World to dowód na to, że młodzi ludzie z całego świata stoją przed podobnymi wyzwaniami i działając wspólnie mogą lepiej im sprostać. Ambasadorzy OYW dają przykład zaangażowania w sprawy świata – głównie w realizację celów Zrównoważonego Rozwoju. Pierwsze wydarzenie pod parasolem One Young World odbyło się również w Warszawie. 

Jako wielka fanka serialu “Suits”, dawno temu obserwowałam Meghan Markle na Instagramie. Jeszcze za czasów, kiedy nie była żoną księcia i mogła prowadzić kanały w social mediach.
Zaintrygował mnie wtedy zapis “Ambasadorka One Young World”. To inicjatywa dla młodych, jak mogę jej nie znać?! – pomyślałam. Zaczęłam szukać informacji i rzeczywiście – wyłoniła się przede mną inicjatywa, realizowana z dużym rozmachem na całym świecie, angażująca charyzmatycznych młodych ludzi i znanych liderów, która rzeczywiście w Polsce była mało znana. Podczas corocznych zjazdów ambasadorów z całego świata pojawiły się tam m.in Justin Troudou, Emma Watson, i wiele innych osób. Niesamowite!

Kate Robertson w Warszawie

Po raz pierwszy wydarzenie z logotypem One Young World odbyło się w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej 21. lipca tego roku. W siedzibie firmy Unilever, dzięki Gosi Rychlik, która pracowała wiele tygodni nad formułą wydarzenia. Na spotkaniu pojawiła się też współzałożycielka tej inicjatywy Kate Robertson, która dużo mówiła o tym jak wierzy w młodych ludzi i w to, że odważnie będą budować przyszłość.

Wydarzenie w Warszawie

Całe spotkanie zostało podzielone na dwie części: panel dyskusyjny oraz warsztat.
W czasie panelu poruszone zostały istotne tematy. Globalna perspektywa zderzyła się z lokalnym myśleniem. Pierwszy temat, to przyszłość Europy. Drugi – Rola Mediów. Tutaj dyskusja dotykała różnych wątków, m.in tego w jaki sposób rzetelnie informować, ale jednocześnie docierać do ludzi w nowoczesny sposób, który zatrzyma ich uwagę.
Trzeci panel dotyczył partnerstwa na rzecz realizacji celów SDG. Dyskusja zaczęła się od sprecyzowania naszej wiedzy na temat ich przeznaczenia. W kolejnych wątkach poruszanych w panelu omawiane były przykłady akcji, realizowanych przez marki, które chcą zrobić coś więcej, niż tylko rozwijać biznes. 

One Young World – co dalej?

Kolejne spotkanie młodych liderów odbędzie się w październiku w Hadze. To właśnie jest punkt kulminacyjny dla całej globalnej społeczności One Young World. Raz w roku, młodzi ludzie z całego świata dyskutują, zastanawiają się wspólnie i wymieniają doświadczeniami z realizacji projektów na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Wielka ciekawość, kto pojawi się na tegorocznej edycji i jakie wątki zostaną poruszone. Będziemy to śledzić z uwagą jesienią i ten temat z pewnością powróci jeszcze na blogu.