7800127195.8dd5717.7c160803f18e40428ef87db6002e7dd6
Anna Łyszczek-Majewska

O mnie

Nazywam się Anna Łyszczek-Majewska. Pracuję jako strateg komunikacji, prowadzę audycję radiową, promującą aktywność młodych osób. Skończyłam też 1,5 -roczne studia podyplomowe na SWPS z doradztwa zawodowego i job-coachingu. Działając w obszarze rozwoju, chcę pomagać w wytyczaniu kierunków i ustalaniu strategii dotarcia do celu. Szczególnie ważne dla mnie tematy to: sytuacja humanistów na rynku pracy, wyzwania, jakie stoją przed młodymi ludźmi, przebranżowienie, łączenie kompetencji, a także wykorzystywaniem umiejętności, zdobytych w projektach społecznych do rozwoju zawodowego.

Tak się składa, że wszystkie wymienione wyzwania są także moimi. O tym jak funkcjonują w moim życiu, przeczytacie poniżej.

Jak wymyśliłam „Młodzi Mogą Więcej”?

Zaczęło się od radiowych praktyk w radiu Bemowo.FM i mojej audycji „Historie Nieuczesane”. W ramach dwugodzinnego programu zapraszałam do rozmowy ciekawe osoby, w tym np. studentów. I do dzisiaj pamiętam, jakie wrażenie na moich koleżankach robiły opowieści młodych ludzi, którzy robili niesamowite rzeczy, zakładali firmy, wyjeżdżali za granicę. Wtedy postanowiłam robić to wrażenie konsekwentnie i promować postawę brania życia w swoje ręce. Od tego czasu młodzi ludzie pojawiają się przed mikrofonem raz w tygodniu. Audycja „Młodzi Mogą Więcej” z Radia Bemowo.FM przeniosła się do RDC, gdzie w ramach współpracy co tydzień o 22.35 wraz z Robertem Łuchniakiem rozmawiamy z młodymi ludźmi. To niezwykle cenna inspiracja i możliwość wyszukiwania perełek
w świecie młodych.

Kim właściwie jestem z zawodu?

Kiedy byłam na studiach, ciągle słyszałam, że po filologii polskiej nie będę miała pracy. Zaczęłam wtedy szukać ogłoszeń i znalazłam dużo obco brzmiących stanowisk, które – jak się okazało – dotyczyły głównie branży reklamowej. Wtedy weszłam do zupełnie nowego obszaru zawodowego.
Od czterech lat pracuję w agencji reklamowej jako strateg komunikacji. Skończyłam studia magisterskie na kierunku filologia polska (specjalność komunikacja językowa). A także studia podyplomowe na SWPS-ie: job-coaching, doradztwo zawodowe, edukacyjne i kariery. Przez te wszystkie zmiany przechodziła wraz ze mną także idea „Młodzi Mogą Więcej”.

 Kiedy nie pracuję i nie odpoczywam, to..?

Angażuję się! Już na studiach lubiłam działać, m.in w Kole Reklamy „Target” na UW, czy w Enactus UW.
Włączyłam się także w działania organizacji MAY. Która wspiera w rozwoju poprzez działanie. Moją rolą jest tworzenie strategii komuniacji i praca przy projektach związanych z rozwojem zawodoym i karierą.

Zapraszam do czytania bloga i słuchania audycji!

Miłej wizyty,
Ania