7800127195.8dd5717.7c160803f18e40428ef87db6002e7dd6
Anna Łyszczek-Majewska

Kilka słów o mnie na początek

Nazywam się Anna Łyszczek-Majewska. Pracuję jako strateg komunikacji, prowadzę audycję radiową, promującą aktywność młodych osób, skończyłam studia podyplomowe z doradztwa zawodowego i job-coachingu. Działając w obszarze rozwoju, chcę pomagać w wytyczaniu kierunków i ustalaniu strategii dotarcia do celu. Szczególnie ważne dla mnie tematy to: sytuacja humanistów na rynku pracy, wyzwania, jakie stoją przed młodymi ludźmi, przebranżowienie, łączenie kompetencji, a także wykorzystywaniem umiejętności, zdobytych w projektach społecznych do rozwoju zawodowego.

Tak się składa, że wszystkie wymienione wyzwania są także moimi. O tym jak funkcjonują w moim życiu, przeczytacie poniżej.

Jak wymyśliłam „Młodzi Mogą Więcej”?

Zaczęło się od radiowych praktyk w radiu Bemowo.FM i mojej audycji „Historie Nieuczesane”. W ramach dwugodzinnego programu zapraszałam do rozmowy ciekawe osoby, w tym np. studentów. I do dzisiaj pamiętam, jakie wrażenie na moich koleżankach robiły opowieści młodych ludzi, którzy robili niesamowite rzeczy, zakładali firmy, wyjeżdżali za granicę. Wtedy postanowiłam robić to wrażenie konsekwentnie i promować postawę brania życia w swoje ręce. Od tego czasu młodzi ludzie pojawiają się przed mikrofonem raz w tygodniu. Audycja „Młodzi Mogą Więcej” z Radia Bemowo.FM przeniosła się do RDC, gdzie w ramach współpracy co tydzień o 22.35 wraz z Robertem Łuchniakiem rozmawiamy z młodymi ludźmi. To niezwykle cenna inspiracja i możliwość wyszukiwania perełek
w świecie młodych.

Kim właściwie jestem z zawodu?

Kiedy byłam na studiach, ciągle słyszałam, że po filologii polskiej nie będę miała pracy. Zaczęłam wtedy szukać ogłoszeń i znalazłam dużo obco brzmiących stanowisk, które – jak się okazało – dotyczyły głównie branży reklamowej. Wtedy weszłam do zupełnie nowego obszaru zawodowego. A filologię skończyłam ze specjalnością komunikacja językowa.
Od pięciu lat pracuję w reklamie. Jestem strategiem. Moja praca polega na tworzeniu strategii komunikacji dla marek, produktów, usług, a obecnie głównie dla obszaru employer branding.

W tym roku ukończyłam studia podyplomowe na SWPS-ie: job-coaching, doradztwo zawodowe, edukacyjne i kariery. Przez te wszystkie zmiany przechodziła wraz ze mną także idea „Młodzi Mogą Więcej”.

Zapraszam do czytania bloga i słuchania audycji!

Miłej wizyty,
Ania