7800127195.8dd5717.7c160803f18e40428ef87db6002e7dd6
Anna Łyszczek-Majewska

Jaki będzie drugi rozdział “Młodzi Mogą Więcej”?

“Masz jakieś nowe przemyślenia?” – takie pytanie często słyszę od znajomych, kiedy długo się nie widzimy. Otóż tak się składa, że mam. Pierwsze przemyślenie jest takie, że lubię symboliczne początki. Tak więc postanowiłam, że w czerwcu wracam do pisania. Chętnie się wytłumaczę z długiej blogowej nieobecności. Przez 1,5 roku byłam na studiach podyplomowych związanych z rozwojem zawodowym, na co poszła większość mojego wolnego czasu. Brzmi super, zapisujesz się z wielkim entuzjazmem, a potem w każdą sobotę i niedzielę zjazdu wstajesz o 7 i zastanawiasz się jak to możliwe, że tak teraz wyglądają Twoje weekendy. A wszystko po to, żeby 1,5 roku później powiedzieć sobie: było super. I chcę więcej.

Tak to było kiedyś

Pewnie część z was pamięta początek “Młodzi Mogą Więcej”. Wymyśliłam tę ideę jeszcze na studiach. Miał to być cykl rozmów uzupełniający moją pierwszą audycję w Bemowo.FM, która nazywała się “Historie Nieuczesane”. I tak zaczęłam zapraszać gości, często moich rówieśników, którzy opowiadali  o swoim rozwoju, planach i pomysłach. Wiedziałam, że to jest to. Od tego czasu minęło już kilka lat. W międzyczasie zaczęłam współpracę z radiem RDC, gdzie co tydzień w środę możecie słuchać naszych rozmów. Kusi mnie, żeby policzyć te wszystkie wywiady i je podsumować. To dopiero jest baza inspiracji!

Po co mi były studia?

Studia podyplomowe to przekleństwo i błogosławieństwo. Ja na szczęście miałam mocne argumenty i opowiedziałam to pewnie z 20 razy, bo na większości przedmiotów wykładowcy pytali, co skłoniło nas do przyjścia na studia. Jako strateg, akurat kierunkowe decyzje mam dobrze opracowane.
Moja odpowiedź była prosta: co tydzień spotykam się w radiu z młodymi osobami, które opowiadają o swoich pomysłach na rozwój i wyzwaniach, jakie im towarzyszą. I oprócz rozmowy, chciałabym mieć wiedzę i narzędzia do tego, żeby młodych ludzi wspierać w rozwoju.
Kiedy tylko zobaczyłam nazwę kierunku, czułam, że to będzie coś wspaniałego. Zdecydowałam się na studia na SWPS-ie: job-coaching: doradztwo zawodowe, edukacyjne i kariery. Na liście przedmiotów znalazły się m.in zajęcia z narzędzi doradczych, podejście do osób niepełnosprawnych, prawo pracy, personal branding, tworzenie indywidualnego planu działania, no i w końcu warsztat coachingowy. Bardzo mobilizujące były także obowiązkowe praktyki zarówno doradcze, jak i coachingowe, a także warsztat, który przygotowaliśmy dla licealistów. O same studia dostałam już wiele pytań, także przygotuję o tym osobny wpis. 

Jaki będzie drugi rozdział “Młodzi Mogą Więcej”?

Na pewno bardzo rozwojowy. Fundament zostaje bez zmian – co tydzień w radiu RDC będziemy rozmawiać z młodymi osobami. O planach, projektach, wyzwaniach rozwojowych i ciekawych inicjatywach. Ale poza tym na blogu będę pisać o tematach, które związane są z rozwojem zawodowym – zarówno na poziomie wiedzy, inspiracji jak i chęci sprawdzenia się w praktyce. No i będzie też działanie – będę pisać o ciekawych projektach, w których będę uczestniczyć.
Myślę, że potrzeba rozwinięcia tego tematu jest ogromna. Bo tak naprawdę – skąd mamy wiedzieć co zrobić, żeby osiągać nasze zawodowe cele?

Piszcie na Facebooku, jeśli są tematy, które Was ciekawią z obszaru rozwoju zawodowego – chętnie dopiszę je do mojej listy do przygotowania. Ahoj przygodo!